Jak zrobić z konopi balsam do pielęgnacji skóry

Rozmowy na każdy temat
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Jak zrobić z konopi balsam do pielęgnacji skóry

Post autor: master420 »

Obrazek

Na rynku od wielu lat są dostępne wszelakie maści, balsamy, kremy, płyny, olejki na bazie konopi.

Firma Cannabis Science która jest pionierem w tej dziedzinie opublikowała wyniki badań jakie przeprowadzono na czterech pacjentach, którzy cierpieli na raka skóry, używali oni maści z konopi. Mają teraz nadzieję uzyskać zgodę od FDA na leczenie, a tak że na dalszy rozwój innych preparatów, jak balsamy do ust, kremy do opalania i balsamy nawilżające.

Robiono różne badania potwierdzające skuteczność leczenia miejscowego za pomocą konopi, przeciwbakteryjnie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie. W 2003 roku naukowcy z Uniwersytetu Munster w Niemczech wykazali że miejscowe stosowanie konopi było skuteczne na ból głowy. Już w 1950 roku początkowe badania nad marihuaną jako środek do leczenia miejscowego owrzodzenia jamy ustnej i dziąseł przyniósł obiecujące wyniki.

Na szczęście dla tych wszystkich którzy mają dostęp do (medycznej) marihuany, mogą oni robić własne zabiegi w swoim domu, ale oczywiście Ci którzy cierpią na poważne dolegliwości powinni skonsultować swoje zabiegi z lekarzem.

Maść konopną można wytworzyć prostą techniką, podobnie zresztą do tego jak wytwarza się masło konopne. Trzeba korzystać w tym celu ze specjalnego garnka lub z podwójnego naczynia tak aby mikstura nie uległa przypaleniu, i a by jej zbytnio nie przegrzać, ma to kluczowe znaczenie.

Tłuszcz potrzebny do produkcji należy umieścić w naczyniu i roztopić, a materiał roślinny (konopie) trzeba wysuszyć i rozdrobnić. Daje się równe proporcje, na 2 szklanki oleju, 2 szklanki suszu. Całą mieszaninę należy delikatnie gotować przez około godzinę. Po tym czasie mikstura może być przefiltrowana przez gazę i pozostawiona aż ostygnie.

Otrzymany produkt powinien być podobny do pierwotnej postaci jaką miał tłuszcz użyty do produkcji. Przy czym kolor może być zmieniony i będzie bardziej zielony w zależności od czasu gotowania i właściwości suszu użytego w tym procesie.

Taka podstawowa receptura może być modyfikowana na różne sposoby aby można było uzyskać pożądany rezultat. Niektórzy lubią połączenie wosku pszczelego, inni mogą chcieć użyć olejków zapachowych, które można śmiało dodawać.

Dla końcowego produktu który będzie użyty doustnie dodaje się rozcieńczalnik np. olej słonecznikowy albo oliwę z oliwek. Olejek z drzewa herbacianego może być też używany do płukania jamy ustnej ale nie powinien być ogrzewany.

Wytwarzanie własnych produktów z konopi może wymagać trochę czasu, jak i również prób i błędów. W ten prosty sposób każdy może wytwarzać w domu swoje własne preparaty przy odrobinie praktyki.

Źródło: http://sensiseeds.com

http://vapuj.pl/index.php/blog/jak-zrob ... cji-skory/
Karol2020
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:24

Re: Jak zrobić z konopi balsam do pielęgnacji skóry

Post autor: Karol2020 »

Świetnie, może spróbuję zrobić. :)
Marko94
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2021, 15:28

Re: Jak zrobić z konopi balsam do pielęgnacji skóry

Post autor: Marko94 »

Konopia to jest jednak wszechstronna roślinka :D

__________________
https://sunfoton.pl/
ODPOWIEDZ