Strona 1 z 1

Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 27 maja 2019, 22:48
autor: Siemierz
Witam wszystkich, jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zakupić mój pierwszy vaporizer w jak najniższej cenie przy uwzględnieniu bezpieczeństwa zdrowia, aby nie było plastiku tam gdzie duża temperatura. Szybko musiałem wybić sobie z głowy groszowy zakup jak to z elektroniką bywa.

Prosiłbym doświadczonych o pomoc w wyborze sprawdzonych sprzętów. Interesuje mnie dosyć szeroki zakres temperatur, poza konopiami chce podgrzewać wiele innych leczniczych ziół które potrzebują temperaturę w okolicach 100stopni. Poza tym jak wcześniej wspomniałem jak najmniej plastiku. Z góry dzięki ;)

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 28 maja 2019, 10:57
autor: master420
W okolicach 300 zł do wyboru jest kilka modeli. W grę wchodzą jedynie waporyzatory, które posiadają wyświetlacz i szeroki zakres temperatur.
Od najtańszych:

https://vapuj.pl/xvape-vital.html - pełny zakres temperatur, od 100-240°C, długi czas pracy na baterii, ok. 2 godzin, możliwość dokupienia np. bubblera

https://vapuj.pl/cfc.html - pełny zakres temperatur, od 60-230°C, czas pracy na baterii około 90 minut

https://vapuj.pl/boundless-cfc-2-vaporizer.html - nowszy model, pełny zakres temperatur, od 60-230°C, w zestawie jest adapter wodny, który umożliwia podłączenie do bonga

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 29 maja 2019, 11:19
autor: Siemierz
Ok, a używałeś tych vaporizerów? Ten Xvape Vital na przykład, ma jakieś wady, o których warto wiedzieć, jest coś na co trzeba zwrócić uwagę?

A z innej beczki mam pytania takie, automatycznie wyłączają się niektóre a może wszystkie vaporizera po określonym czasie np. 10 minut. Jak mam to rozumieć? Palę sobie zioła przez 10minut i wtedy się wyłącza? Teraz powinienem poczekać czy mogę ponownie uruchomić i palić dalej?

Kolejne pytanie brzmi jak długo się pali jedne wkład, załóżmy że komora mieści 0.3g suszu wypełniam ja zmielonym towarem lekko ubijam, jak długo to się pali?

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 30 maja 2019, 0:51
autor: Siemierz
Czy sam testowałeś podane modele? Czy ktoś może się o nich wypowiedzieć z własnego doświadczenia?

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 30 maja 2019, 8:53
autor: master420
Od tanich waporyzatorów nie można oczekiwać wszystkiego, ale na początek przygody z waporyzacją są jak najbardziej okej. Vital może jest trochę gorszy jakościowo od pozostałych.
Większość modeli posiada automatyczne, wyłączenie, tak na wszelki wypadek jakby ktoś zapomniał wyłączyć urządzenie. Po określonym czasie (zależnie od modelu) waporyzator najczęściej przechodzi w tryb czuwania, tzn. wyłącza się grzanie a waporyzator jest dalej włączony, wystarczy wtedy włączyć grzanie i dokończyć sesję.
Sesja trwa przeważnie od kilku do kilkunastu minut, przyjmijmy średnio że około 10 minut. Wszystko zależy od wielu rzeczy, ilości oraz jakości suszu, tempa waporyzacji, ustawionej temperatury itp.

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 15 lut 2021, 12:46
autor: Karol2020
W tym pułapie cenowym niełatwo jest znaleźć coś zadowalającego.

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

: 03 mar 2021, 14:58
autor: Marko94
Serio, lepiej jednak trochę dołożyć. (osobiście przekonałem się o tym wybierając lampę z https://light-home.pl/ - to taka dygresja) O ile jesteś zdecydowany używać. A z drugiej strony jeśli nie wiesz czy to dla Ciebie, to i 300 szkoda.