Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Tu wrzucamy pytania i opinie dotyczące konkretnych modeli wyposażonych w baterie. Prosimy o tworzenie tylko jednego tematu na konkretny model.
Siemierz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:42

Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: Siemierz »

Witam wszystkich, jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zakupić mój pierwszy vaporizer w jak najniższej cenie przy uwzględnieniu bezpieczeństwa zdrowia, aby nie było plastiku tam gdzie duża temperatura. Szybko musiałem wybić sobie z głowy groszowy zakup jak to z elektroniką bywa.

Prosiłbym doświadczonych o pomoc w wyborze sprawdzonych sprzętów. Interesuje mnie dosyć szeroki zakres temperatur, poza konopiami chce podgrzewać wiele innych leczniczych ziół które potrzebują temperaturę w okolicach 100stopni. Poza tym jak wcześniej wspomniałem jak najmniej plastiku. Z góry dzięki ;)
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: master420 »

W okolicach 300 zł do wyboru jest kilka modeli. W grę wchodzą jedynie waporyzatory, które posiadają wyświetlacz i szeroki zakres temperatur.
Od najtańszych:

https://vapuj.pl/xvape-vital.html - pełny zakres temperatur, od 100-240°C, długi czas pracy na baterii, ok. 2 godzin, możliwość dokupienia np. bubblera

https://vapuj.pl/cfc.html - pełny zakres temperatur, od 60-230°C, czas pracy na baterii około 90 minut

https://vapuj.pl/boundless-cfc-2-vaporizer.html - nowszy model, pełny zakres temperatur, od 60-230°C, w zestawie jest adapter wodny, który umożliwia podłączenie do bonga
Siemierz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:42

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: Siemierz »

Ok, a używałeś tych vaporizerów? Ten Xvape Vital na przykład, ma jakieś wady, o których warto wiedzieć, jest coś na co trzeba zwrócić uwagę?

A z innej beczki mam pytania takie, automatycznie wyłączają się niektóre a może wszystkie vaporizera po określonym czasie np. 10 minut. Jak mam to rozumieć? Palę sobie zioła przez 10minut i wtedy się wyłącza? Teraz powinienem poczekać czy mogę ponownie uruchomić i palić dalej?

Kolejne pytanie brzmi jak długo się pali jedne wkład, załóżmy że komora mieści 0.3g suszu wypełniam ja zmielonym towarem lekko ubijam, jak długo to się pali?
Siemierz
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:42

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: Siemierz »

Czy sam testowałeś podane modele? Czy ktoś może się o nich wypowiedzieć z własnego doświadczenia?
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: master420 »

Od tanich waporyzatorów nie można oczekiwać wszystkiego, ale na początek przygody z waporyzacją są jak najbardziej okej. Vital może jest trochę gorszy jakościowo od pozostałych.
Większość modeli posiada automatyczne, wyłączenie, tak na wszelki wypadek jakby ktoś zapomniał wyłączyć urządzenie. Po określonym czasie (zależnie od modelu) waporyzator najczęściej przechodzi w tryb czuwania, tzn. wyłącza się grzanie a waporyzator jest dalej włączony, wystarczy wtedy włączyć grzanie i dokończyć sesję.
Sesja trwa przeważnie od kilku do kilkunastu minut, przyjmijmy średnio że około 10 minut. Wszystko zależy od wielu rzeczy, ilości oraz jakości suszu, tempa waporyzacji, ustawionej temperatury itp.
Karol2020
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:24

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: Karol2020 »

W tym pułapie cenowym niełatwo jest znaleźć coś zadowalającego.
Marko94
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2021, 15:28

Re: Poszukuję vaporizera w okolicach 300zł (mój pierwszy)

Post autor: Marko94 »

Serio, lepiej jednak trochę dołożyć. (osobiście przekonałem się o tym wybierając lampę z https://light-home.pl/ - to taka dygresja) O ile jesteś zdecydowany używać. A z drugiej strony jeśli nie wiesz czy to dla Ciebie, to i 300 szkoda.
ODPOWIEDZ