Elektroniczny dymek pomaga rzucić palenie. Nowe badania brytyjskiej agencji ds. zdrowia

Piszemy tutaj o wszystkim co związane jest w waporyzacją
macias
Posty: 35
Rejestracja: 29 sty 2015, 12:46

Elektroniczny dymek pomaga rzucić palenie. Nowe badania brytyjskiej agencji ds. zdrowia

Post autor: macias » 19 gru 2018, 14:14

Agencja do spraw zdrowia publicznego w Anglii (Public Health England) opublikowała raport, z którego wynika, że sięganie po e-papierosy pomaga osobom chcącym rzucić palenie. Według statystyk produkty takie jak elektroniczny papieros, czy podgrzewacz tytoniu dają aż o 50 proc. większą szansę na sukces.

Osoby próbujące rzucić palenie próbują wielu metod i produktów takich jak gumy do żucia czy specjalne plastry. Agencja do spraw zdrowia publicznego w Anglii (Public Health England) opublikowała raport, z którego wynika, że skuteczniejsze jest sięganie po inne rozwiązania. Według badań zastąpienie tradycyjnego papierosa elektronicznym lub podgrzewaczem tytoniu daje o 50 proc. większe szansę na rzucenie nałogu.
Brytyjski serwis rządowy: to o 95 proc. bezpieczniejsze od papierosów

Według najnowszych badań, na które powołuje się Public Health England (PHE) używanie e-papierosów, a także produktów takich jak IQOS, które tytoń jedynie podgrzewają, a nie palą, jest bezpieczniejsze dla organizmu. Przynosi organizmowi nawet 95 proc. mniej szkód, niż tradycyjne papierosy.
Nie są pozbawione ryzyka

Raport, na który powołuje się rządowy serwis stwierdza wyraźnie, że używanie e-papierosów nie jest bezpieczne w stu procentach. Dla brytyjskich służb najważniejsze jest jednak to, by obywatele zrozumieli, że e-papierosy czy podgrzewacze tytoniu są znacznie mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. A zatem są rozsądnym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się nałogu.
Skąd bierze się większe bezpieczeństwo e-papierosów

Tradycyjny dym papierosowy może zawierać nawet 7 tys. potencjalnie szkodliwych substancji. E-papierosy zawierają ich znacznie mniej. Podobnie jest w przypadku nowatorskich produktów tytoniowych, takich jak IQOS produkowanych przez koncern Philip Morris. Nie palą tytoniu, ale go podgrzewają. W dużej mierze eliminują więc najbardziej szkodliwy i brzydko pachnący aspekt palenia - dym.

Każdy kto zmagał się z problemem rzucenia palenia powinien spróbować przestawić się na e-papierosy i zdobyć profesjonalną pomoc.

-informuje serwis gov.uk
E-papieros motywuje

Badania University College London dowodzą, że palacze, którzy mają stały kontakt z e-papierosami, czują się bardziej zmotywowani do rzucenia palenia. Decydują się na ten krok o 20 proc. częściej. Odsetek osób, które używają m.in. nowatorskich produktów tytoniowych do pozbycia się nałogu rośnie - dowodzą angielskie badania.

Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,163022,242 ... oxBizCzol1

Karol2020
Posty: 25
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:24

Re: Elektroniczny dymek pomaga rzucić palenie. Nowe badania brytyjskiej agencji ds. zdrowia

Post autor: Karol2020 » 27 lis 2020, 14:06

Ciekawe badania. Mój tata na przykład próbował już wszystkiego -plastrów, tabletek, elektronicznego papierosa też miał przez jakiś czas. Wszystko na nic. Już nie zliczę ile tych podejść miał. :(

ODPOWIEDZ