Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany

Sprawy związane z leczniczym wykorzystaniem marihuany.
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany

Post autor: master420 »

Od 15 października, korzystanie z konopi indyjskich do celów leczniczych zostanie zalegalizowane dla pacjentów z chorobami takimi jak rak, padaczka, stwardnienie rozsiane czy AIDS.

Rozporządzenie w sprawie medycznej marihuany stwierdza, że leki zawierające tetrahydrokannabinol (THC), donabinol i nabilon będą mogły być podawane pacjentom, którzy będą mogli je kupić w aptece po okazaniu recepty.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że uprawa konopi indyjskich w domu pozostaje nielegalna, a marihuana medyczna może być przepisywana jedynie przez lekarzy. Przepisy przewidują, że pacjent może otrzymać do 0,75g THC na miesiąc.

Chorwacja skupiła się na legalizacji konopi do celów leczniczych, kiedy człowiek mieszkający w wiosce niedaleko Rijeki, na wybrzeżu Adriatyku, został zatrzymany za uprawę roślin konopi indyjskich w swoim ogrodzie. Pacjent cierpiący na stwardnienie rozsiane, u którego policja przejęła około 20kg marihuany powiedział, że rośliny uprawiał na własny użytek, aby zrobić z nich olej, który łagodzi objawy jego choroby.

Jego przypadek zachęcił kilku innych pacjentów i lekarzy do publicznego rozpoczęcia debaty na temat oleju i samej marihuany, która pomaga w leczeniu wielu chorób.

Do tej pory w Chorwacji, olej był dostępny na czarnym rynku w cenie 300-600 euro za 10g. Chorwacja dołączy jutro do krajów UE, takich jak Hiszpania, Portugalia, Czechy i Holandia, które dopuszczają pewien stopień wykorzystania marihuany.

http://medycznamarihuana.com/chorwacja- ... marihuany/
herduslaw
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2022, 18:56

Re: Chorwacja zalegalizowała stosowanie medycznej marihuany

Post autor: herduslaw »

Dobrze, że u nas już dotarliśmy do tego etapu :D Troche to trwało :D Można już sobie legalnie ogarnąć dobry temat, a nie te gówno osiedlowe. Jest już nawet sporo klinik, lekarzy i portali z teleporadami na, których można otrzymać receptę, korzystałem już z kilku ale ostatnio wybieram teleporady na https://edoktorzy.pl/recepta-medyczna-marihuana bo mają korzystną ofertę.
ODPOWIEDZ