Nowe badania potwierdzają: Marihuana nie jest bramą do narkotyków

Newsy ze świata
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Nowe badania potwierdzają: Marihuana nie jest bramą do narkotyków

Post autor: master420 » 16 paź 2015, 9:48

Próba prania mózgu na temat marihuany nie może trwać zbyt długo, kiedy niezależne grupy finansują badania na temat wpływu marihuany. Wyniki badań ponownie stwierdzają, że marihuana nie jest bramą/furtką do narkotyków.
Badania

Badania opierają się na danych zebranych przez Cannabis Access for Medical Purposes Survey (CAMPS), największego kanadyjskiego zespołu badawczego, który przeprowadza badania wśród pacjentów używających marihuany w celach leczniczych.
Fakty

Naukowcy z University of Victoria dowiedli, że marihuana jest bezpieczniejsza niż inne alternatywne używki takie jak alkohol, nie wspominając już o opioidowych lekach na receptę.

Badania wykazały, że 87% respondentów zastępuje marihuaną alkohol, leki na receptę lub inne narkotyki. 80% z nich zastępują marihuaną opioidowe leki na receptę. Co ciekawe, ta grupa pacjentów ma problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości marihuany, co wskazuje na to, że uzależnienie od leków na receptę jest tak poważne, że wymaga dużych ilości marihuany.

Dane pokazały również, że respondenci w wieku poniżej 40 roku życia zastępują marihuaną wszystkie trzy substancje. Oznacza to, że młodzi ludzie próbowali innych narkotyków przed marihuaną, a następnie uznali, że marihuana jest bezpieczniejsza i zdrowsza niż badane alternatywy. Tak czy inaczej, te dowody odrzucają marihuanę jako furtkę do narkotyków. Jedyną furtką jaką może być, to furtką do lodówki lub pizzerii.

Więcej na http://faktykonopne.pl/nowe-badania-pot ... arkotykow/

ODPOWIEDZ