Manifestacja na rzecz legalizacji konopi przeszła ulicami Berlina

Newsy ze świata
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Manifestacja na rzecz legalizacji konopi przeszła ulicami Berlina

Post autor: master420 » 24 sie 2015, 11:52

PAP/EPA / RAINER JENSEN
W ubiegłym tygodniu kilka tysięcy osób, niosąc olbrzymie imitacje skrętów z konopi indyjskich, przeszło ulicami berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, defilując przed Bramą Brandenburską; uczestnicy manifestacji domagali się legalizacji marihuany.

W dziewiętnastej dorocznej paradzie na rzecz legalizacji konopi wzięło udział według policji około 8 000 osób. Manifestanci, w świetnych nastrojach, osoby w bardzo różnym wieku, udzielając poparcia postulatom opozycyjnej partii Zielonych w sprawie legalizacji marihuany, nieśli gigantyczne dżointy z papier mache. Szli z wymalowanymi na policzkach gałązkami konopi indyjskich.

W Kreuzbergu, zamieszkanej głównie przez młodych ludzi modnej dzielnicy Berlina, miasta, które przyciąga turystów spragnionych artystycznych przeżyć i nieortodoksyjnej rozrywki, burmistrzynią jest popularna działaczka ruchu ekologicznego Monika Herrmann - przypomina agencja AFP. Od miesiąca lansuje ona projekt coffee shopu, w którym klienci mogliby legalnie, ale dyskretnie, bez ostentacji, zapalić dżointa.

Źródło: wp.pl

ODPOWIEDZ