Naukowcy twierdzą, że marihuana jest najbardziej efektywnym lekarstwem

Sprawy związane z leczniczym wykorzystaniem marihuany.
master420
Posty: 216
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Naukowcy twierdzą, że marihuana jest najbardziej efektywnym lekarstwem

Postautor: master420 » 16 paź 2015, 9:53

Konopie lecznicze właśnie otrzymały duży wzrost poparcia w ostatnich badaniach opublikowanych przez naukowców z Kanady.

W artykule, naukowcy Thomas Kerr, Julio Montaner i Stephanie Lake stwierdzili, że marihuana jest o wiele bardziej efektywną i bezpieczną formą leczenia niż opioidowe leki przeciwbólowe, które lekarze zazwyczaj przepisują swoim pacjentom.

„Dowody popierające terapeutyczne zastosowanie konopi są o wiele silniejsze niż stosowanie innych leków, które są stosowane w leczeniu takich samych przypadków, a także wydaje się, że wielu przypadkach marihuana ma bardziej korzystny profil skutków ubocznych.” – Dr. Kerr, jeden z autorów raportu, stwierdził w Globe and Mail.

W debatach na temat skuteczności leczniczej marihuany, najnowsze badania stanowią potężny kawałek dowodów naukowych, popierających wykorzystanie konopi w medycynie. W szczególności, autorzy badań stwierdzili, że marihuana jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia różnych problemów zdrowotnych, w tym bólu neuropatycznego, problemów związanych z HIV/AIDS, nudności spowodowanych chemioterapią, przewlekłego bólu i wielu innych problemów zdrowotnych.

Więcej na http://medycznamarihuana.com/naukowcy-t ... ekarstwem/

Wróć do „Marihuana medyczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 0 gości

cron