Używanie marihuany w wieku dorastania nie powoduje problemów zdrowotnych w przyszłości

Sprawy związane z leczniczym wykorzystaniem marihuany.
master420
Posty: 216
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Używanie marihuany w wieku dorastania nie powoduje problemów zdrowotnych w przyszłości

Postautor: master420 » 19 sie 2015, 10:31

„To co odkryliśmy było lekko zaskakujące” powiedział główny naukowiec Jordan Bechtold z „University of Pittsburgh Medical Center”. -„Nie było żadnych różnic w fizycznych czy psychicznych problemach zdrowotnych które mierzyliśmy, niezależnie od ilości czy częstotliwości używania w wieku dojrzewania.

Badania rozpoczęto w późnych latach 80-tych śledząc poczynania 14-letnich chłopców z publicznej szkoły w Pittsburgu aby przeanalizować różne zdrowotne i socjalne problemy wynikające z używania marihuany. Przez 12 lat, uczestnicy byli ankietowani co roku ( lub co pół roku). w 2009-2010r, przeprowadzono obserwacje razem z 408 uczestnikami, kiedy mieli 36 lat. Próba badawcza składała się z 54 procentów czarnych, 42 procent białych i 4 procent innych ras. Nie było żadnych różnic w odkryciach ze względu na rasę czy pochodzenie.

Uczestnicy byli podzieleni na cztery grupy bazując na częstotliwości użycia marihuany: mało lub wcale (46%); wcześni użytkownicy (22%); uczestnicy, którzy palili marihuanę tylko w czasie dorastania (11%); i ci, którzy zaczeli używać marihuany trochę później w latach dorastania i kontynuowali używanie narkotyku (21%). Użytkownicy, którzy zaczeli wcześnie używać marihuany zgłaszali większe jej użycie, które gwałtownie wzrosło w wieku dorastania do więcej niż 200 dni w ciągu roku w wieku 22 lat. Ich spożycie marihuany następnie się zmniejszyło wraz z tym jak stawali się starsi.

Naukowcy kontrolowali inne przyczyny, które mogłyby zakłucić odkrycia, wliczając palenie papierosów czy innych nielegalnych narkotyków a także historię ubezpieczenia zdrowotnego uczestników. Ponieważ badania dotyczyły tylko mężczyzn, nie ma żadnych odkryć czy konkluzji na temat kobiet. Stosunkowo niewielu uczestników doświadczyło objawów psychotycznych.

„Chcieliśmy pomóc debacie informacyjnej na temat legalizacji marihuany, ale jest to bardzo skomplikowana kwestia i jedno badanie nie powinno pozostawać w izolacji” – powiedział Bechtold.

Źródło
American Psychological Association - See more at: http://www.cannabis.info/pl/abc/4000-uz ... 8jM38.dpuf

Wróć do „Marihuana medyczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron