Strona 1 z 1

Balicki: Marihuana jako lek jest bezpieczna

: 19 sie 2015, 10:26
autor: master420
– Marihuana jest bezpiecznym środkiem psychoaktywnym i stosowana jako lek jest bezpieczna. Tu nie ma dawki śmiertelnej jak w przypadku większości leków – powiedział w “Poranku RDC” Marek Balicki.
– Jeśli nie ma sprawdzonej metody leczenia albo jest ona nieskuteczna, lekarz musi mieć prawo skorzystać z nowatorskiej metody – dodał były minister zdrowia.

Balicki odniósł się do zakazu stosowania w terapii marihuany leczniczej, który na dra Bachańskiego nałożyło warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka. Bachański leczył marihuaną dziewięcioro dzieci chorych na padaczkę lekooporną.


Dzięki marihuanie u jednego z pacjentów zmniejszono liczbę ataków z 300 dziennie do kilku w ciągu tygodnia. – Myślę, że najbardziej zaskakujące dla wszystkich i dla opinii publicznej było to, że marihuana pomogła i się zrobiła afera – ocenił Balicki.

Były szef resortu dodał, że etyka lekarska nakazywałaby "spróbowanie tej metody". – Konwencjonalne leczenie nie działa, dziecko trafia na oddział intensywnej terapii, a lekarz ma doniesienia światowe, że marihuana w niektórych przypadkach może być wręcz cudownym lekiem – zauważył.

rdc.pl - See more at: http://www.cannabis.info/pl/abc/4000-ba ... XZbhn.dpuf