Czy kruszenie marihuany sprawi, że THC dostanie się do organizmu?

Newsy ze świata
master420
Posty: 216
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Czy kruszenie marihuany sprawi, że THC dostanie się do organizmu?

Postautor: master420 » 13 lip 2015, 13:14

Ostatnio opublikowane badania z Uniwersytetu we Freiburgu w Niemczech wykazały, że kręcenie jointa wystarczy, aby pozytywnie przejść test na obecność marihuany. Nawet pośredni kontakt z marihuaną może dać fałszywy wynik dodatni.

Naukowcy wybrali 10 uczestników, którzy kręcili jednego jointa dziennie przez 5 kolejnych dni. Uczestnicy byli testowani na obecność THC w moczu, aby upewnić się, że nie palili przed ani w trakcie badań. Po pięciu dniach i pięciu skręconych jointach, we włosach większości uczestników wykryto THC i THCA.

Od dawna wiemy, że THC potrafi długo utrzymywać się w organizmie. Badanie to dowodzi, że nawet nie trzeba palić jointa, aby wynik testów okazał się pozytywny. Nawet kruszenie marihuany może spowodować, że wynik testów narkotykowych okaże się pozytywny.

Ponieważ bezpośredni, a nawet i pośredni kontakt z marihuaną może prowadzić do dodatniego wyniku na testach, to policja i sędziowie mogą mieć problemy z ustaleniem, czy dana osoba jest pod wpływem marihuany, czy tylko kręciła jointa.

http://faktykonopne.pl/czy-kruszenie-ma ... organizmu/

Wróć do „Newsy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron