Pierwszy polski Konopny Klub Społeczny w Wielkiej Brytanii

Newsy ze świata
master420
Posty: 225
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:35

Pierwszy polski Konopny Klub Społeczny w Wielkiej Brytanii

Post autor: master420 »

Pierwszy polski Konopny Klub Społeczny w Wielkiej Brytanii


Powstała pierwsza organizacja zrzeszająca aktywistów i pacjentów konopnych z Polski, którzy z różnych powodów wyjechali do Wielkiej Brytanii.

Jak dowiadujemy się z profilu Klubu na Facebooku: „Jesteśmy w trakcie tworzenia stronki i struktur, ale nabieramy tempa”. Warto pomóc i odwiedzić www.facebook.com/PCCinUK - Polish Cannabis Club in UK, który powstał przede wszystkim w celu pomocy pacjentom na terenie Wielkiej Brytanii - w każdy możliwy sposób. Organizatorzy zapraszają do śledzenia ich działań, ponieważ szykują różne własne akcje, jak również wspólne operacje z lokalsami - brytyjskimi aktywistami. Reprezentują należycie nasz dumny kraj i prezentują innym porządną dawkę edukacji oraz wiadomości ważnych dla konopistów w UK.

Znajdują się ponad podziałami i granicami i są otwarci na wszystkich. Apelują jednak zwłaszcza do Polaków, nie tylko tych na Wyspach: „ Potrzebujemy ludzi z okolic Belgii, ponieważ docelowo chcemy pikietować/flash mobować w Brukseli! Tusk przed nami nie ucieknie! ;D”.

Polscy aktywiści w UK mają już za sobą „chrzest bojowy” - w sobotę 16 maja 2015 przed polską ambasadą w Londynie zorganizowali protest przeciwko aresztowaniu Jakuba Gajewskiego, wiceprezesa stowarzyszenia Wolne Konopie.

Ogólnie mówiąc, Klub chce pomagać w zdobywaniu informacji o prawach w UK i skoncentrować się na edukacji pacjentów z Polski, jak i zwykłych, rekreacyjnych użytkowników konopi. Nawiązano kontakt z czołowymi grupami aktywistów i pacjentów konopnych – planowane są wspólne akcje. W ostatnich wyborach wygrało SNP, której specjalista ds. narkotyków opowiada się za wykorzystaniem konopi i grzybów do celów medycznych. Ostatnio było też głośno o grupie lekarzy, którzy domagają się w Szkocji dopuszczenia konopi dla dzieci z padaczkami lekoopornymi – dlatego planowane są teraz działania w tej sprawie w Parlamencie Szkocji oraz flash moby w Londynie i Edynburgu.
Oprócz FB warto odwiedzić „portal edukacyjno-aktywistyczny” Klubu pod adresem polishcannabisclub.co.uk

Kluby konopne i prawa obywatelskie

Na stronie inicjatywy polskich Konopnych Klubów Społecznych możemy przeczytać, że są to organizacje non-profit złożone z pełnoletnich członków. W zamkniętej grupie zajmują się oni uprawą ograniczonej ilości konopi na swoje własne osobiste potrzeby. Nie wolno im nic sprzedawać ani udzielać nieletnim. Misją klubowiczów jest polityka redukcji szkód społecznych, zdrowotnych i prawnych związana z użytkowania marihuany w sposób odpowiedzialny przez dorosłych obywateli. „Jesteśmy członkiem ENCOD - European Coalition for Just and Effective Drug Policies”, można przeczytać w ulotkach legalizacyjnych. Twórcy inicjatywy stwierdzają, że w związku z prohibicją na konopie zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników tej rośliny oraz ich bliskich jest w każdej chwili zagrożone. Niemożliwe jest zapewnienie odpowiedniej ochrony nieletnim i zapobieganie użytkowaniu problematycznemu. Istnieje jednak system produkcji i dystrybucji konopi, który zmniejsza liczbę problemów oraz obniża koszty policyjne. System pozwalający na używanie cannabis w odpowiedzialny sposób oraz na kontrolę odpowiednich władz, od uprawy po konsumpcję. Ten system to Konopne Kluby Społeczne. Powstają na różnych zasadach w oparciu o krajowe prawa oraz międzynarodowe umowy. Według Europejskiej Konwencji Praw Człowieka obywatele mają prawo formować stowarzyszenia w celu ochrony swoich interesów. Władze nie mają prawa interweniować jeśli te działania nie stanowią niebezpieczeństwa dla publicznego zdrowia i porządku.

W Klubach uprawa konopi odbywa się według standardów zdrowotnych i bezpieczeństwa. Oznacza to minimalną obecność chemikalii, brak kradzieży energii elektrycznej czy ryzyka pożaru. Kontrolowana dystrybucja pozwala skutecznie zapobiegać nieodpowiedzialnemu i problematycznemu użytkowaniu. Konopny Klub Społeczny to zdrowy wybór ograniczający rolę kryminalnych organizacji na rynku konopi. Zmniejsza on ryzyko zanieczyszczenia cannabis toksycznymi produktami takimi jak rozpuszczalniki czy szkło. W chwili obecnej kluby działają z powodzeniem w Hiszpanii za pozwoleniem lokalnych władz. Podobne inicjatywy są podejmowane w innych krajach.

Warto przy okazji wspomnieć o programie regulacji rynku narkotykowego autorstwa ENCODu. Prohibicja nie zmniejsza popularności narkotyków – sprawia jedynie, że ich spożywanie jest czynnością bardziej ryzykowną. Powoduje to przemoc i wykluczenie społeczne. Aby zapobiegać problemom zdrowotnym, konsument ma prawo do informacji, edukacji oraz ochrony przed nieuczciwymi praktykami. To wszystko jest niemożliwe w środowisku wyjętym spod prawa. Prohibicja kryminalizuje użytkowanie substancji, które były z pożytkiem stosowane przez ludzkość od tysięcy lat. Pomimo tych udowodnionych faktów, jakiekolwiek próby dyskusji nad alternatywami dla prohibicji są sabotowane na forum UE czy ONZ. ENCOD zrzesza obywateli Europy uważających, że prohibicja jest praktyką niemoralną i szaleńczą. Wzywa do regulacji prawnych jako jedynej rozsądnej i skutecznej drogi do zmniejszenia problemów związanych z narkotykami, roli zorganizowanej przestępczości oraz do wydawania pieniędzy podatników na ochronę zdrowia, edukację i programy socjalne.

Jeśli zaś pragniesz pomóc w otwarciu Klubu w Twojej okolicy lub inaczej wspomóc inicjatywę Konopnych Klubów Społecznych, odwiedź koniecznie www.facebook.com/konopnyklubspoleczny i www.facebook.com/PCCinUK i działaj na rzecz zmiany w Polsce i Wielkiej Brytanii jednocześnie!

http://www.cannabis.info/pl/abc/1000245 ... rytaniibr-
ODPOWIEDZ